REZERWACJA
ONLINE

SPRAWDŹ TERMIN !

  • Hotel Kanu Club
  • Hotel Kanu Club
  • Hotel Kanu Club
  • Hotel Kanu Club
  • Hotel Kanu Club

Wiele jest miejsc na Mazurach, które świadczą o niezwykłej, pełnej tajemnic przeszłości tych ziem. Obecnie wiele obiektów wojennych stanowi niesamowitą atrakcję dla turystów.


Jednym z nich jest Wilczy Szaniec, wojenna kwatera Adolfa Hitlera.

Pełne tajemnic, otoczone gęstym lasem obiekty Wilczego Szańca (Wolfsschanze), to główna siedziba wodza III Rzeszy Adolfa Hitlera. To stąd wydawał wojenne rozkazy, spotykał się z niezliczoną liczbą osób decydujących o losach II wojny światowej.

To w tym miejscu, 20 lipca 1944 roku pułkownik Claus Schenk von Stauffenberg dokonał  nieudanego zamachu na Hitlera.

Kompleks Wolfsschanze liczył kilkadziesiąt budynków ukrytych w lesie, dobrze ukrytych i leżących w otoczeniu jezior i mokradeł, utrudniających lokalizację i namierzenie przez przeciwnika. Wycofujące się z tego terenu wojska niemieckie, wysadziły wszystkie obiekty, a z przekazów okolicznych mieszkańców wynika, że ziemia trzęsła się nawet kilkanaście kilometrów dalej.

Po wojnie teren został oczyszczony z min i niewybuchów pozostawionych przez Niemców i udostępniony zwiedzającym.

To jedno z najbardziej tajemniczych, ale i najciekawszych miejsc na Mazurach. Wilczy Szaniec znajduje się na trasie wielu wycieczek turystycznych. Znajduje się o około godzinę drogi od Hotelu Kanu Club.

OBEJRZYJ FILM !

Oferta

Nasz hotel to doskonałe miejsce do wypoczynku, ale także do organizacji różnego rodzaju spotkań, konferencji, przyjęć i wesel. Nasza oferta dostosowana jest do potrzeb, wymagań naszych gości, dzięki czemu każdy opuszczający nasz uroczy ośrodek, będzie chciał tu powrócić.

Aktualności

Najnowsze informacje, nowości i promocje! Sprawdź najnowsze oferty, zobacz co aktualnie dzieje się w naszym hotelu!

Spotkania Wigilijne na Mazurach
Nasz szef kuchni przygotował dla Państwa specjalne menu świąteczne, które proponujemy w trzech wariantach cenowych.
Biznesowa Jesień na Mazurach
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą !
Wolne terminy weselne
Informujemy, że posiadamy wolne terminy weselne na końcówkę września i października !

Atrakcje

Mazury to przepiękna kraina, w której każdy zakochuje się od pierwszego wejrzenia. To piękne krajobrazy, liczne atrakcje, które oferują okoliczne miasta i miasteczka, ale także wiekowe zabytki, które warto zwiedzić i przeżyć niesamowitą przygodę.

Wilczy Szaniec
Wiele jest miejsc na Mazurach, które świadczą o niezwykłej, pełnej tajemnic przeszłości tych ziem. Obecnie wiele obiektów wojennych stanowi niesamowitą atrakcję dla turystów.
Śladami mazurskich fortyfikacji
Mazury stanowią doskonałą bazę dla wszystkich miłośników historii. To tutaj znajdują się wyjątkowe obiekty, które wpisały się w historię tych ziem.
Zamki krzyżackie
Tajemnicza historia Mazur sięga nie tylko czasów wojennych, ale także głębiej, do czasów, w których traktami poruszali się królowie i rycerze. W naszej okolicy znajdują się byłe obiekty krzyżackie, lepiej i gorzej zachowane, ale na pewno godne zwiedzenia!
Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie
Kilkanaście kilometrów od naszego hotelu znajduje się wyjątkowe miejsce, które stworzył pasjonat wojennej technologii Sławomir Trzeciakiewicz.

Nowy Zyzdrój 1, 11-710 Piecki tel. (+48) 603 188 996 e-mail: hotel@kanuclub.pl


© Copyright 2016 - kanuclub.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.